Producenci
O BALONACH Z HELEM WIEMY WSZYSTKO

Zanim zdecydujecie się na dekoracje balonowe, szczególnie jeśli chcecie aby balony unosiły się w powietrzu, warto poznać kilka faktów, aby uniknąć błędów.

Zacznijmy od początku… czy każdy balon można napełnić helem?

 

Balony gumowe unoszą się w powietrzu już od 9 cali (23cm), a balony foliowe: cyfry/litery od 30 cali (76cm), okrągłe kształty od 14 cali (35cm).

Oczywiście, że TAK ( tak samo jak innymi gazami, chociaż tego NIE POLECAMY! ), jednak warto zaznaczyć, że nie każdy balon po napełnieniu helem, będzie unosił się w powietrzu.

Balony fruwają, wówczas kiedy ich waga będzie mniejsza od wagi helu.

 

Jak długo „fruwają” balony z helem?

Na czas unoszenia się balonów z helem, wpływ ma wiele czynników!

1. Materiał, z którego wykonany jest balon:

Balony lateksowe fruwają do 10 godzin po napełnieniu ich helem. Czas ten wynika z tego, że niewielkie atomy helu uciekają przez duże mikropory lateksu. Aby wydłużyć czas unoszenia się balonów lateksowych, do ich uszczelnienia używamy żelu Hi-Float, dzięki któremu, balony mogą fruwać do 48 godzin.

Pamiętaj więc, jeśli planujesz imprezę lub inne wydarzenie, to napompuj balony helem przed samym wydarzeniem, aby nie zaczęły opadać w jego trakcie.

Balony foliowe unoszą się w powietrzu od 3 dni nawet do kilku tygodni, folia jest szczelniejszym materiałem niż lateks, ponieważ atomy helu uciekają z balonu wolniej. Balony foliowe nie wymagają dodatkowego uszczelnienia żelem Hi-Float. Ważnym czynnikiem jest materiał-folia.  Nasze balony foliowe pochodzą od polskich sprawdzonych producentów, więc nie powinniście martwić się o ich jakość.

  1. Wielkość i kształt balonu:

Im większy balon tym więcej helu potrzeba na jego wypełnienie, a co za tym idzie będzie on fruwał piękniej i dłużej, np.: balony okrągłe będą fruwały dłużej niż ten o nieregularnym kształcie (wykonane z tego samego materiału)

  1. Warunki atmosferyczne (temperatura, promienie słoneczne, wiatr, deszcz)

Balony z helem są bardzo wrażliwe na oddziaływanie warunków atmosferycznych
Hel jest gazem szlachetnym w związku z czym zmienia swoją objętość w zależności od temperatury.
Jeśli napełnimy balon helem w ciepłym pomieszczeniu i wyniesiemy na zewnątrz, gdzie temperatura jest niższa, gaz w balonie skurczy się, a balon zwiotczeje i zmniejszy się. Jeżeli napełnimy balon helem w pomieszczeniu o niskiej temperaturze i wyniesiemy go do cieplejszego miejsca, gaz w balonie zacznie się rozszerzać.

Jeżeli będziemy przechowywać balony w pokojowej temperaturze, nie wystawimy ich na działanie promieni słonecznych, wiatru czy mrozu, wówczas balony będą unosiły się dłużej.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Czy balony można ponownie napełnić helem?

Tak, balony można ponownie uzupełnić helem, jeżeli tylko uda się je odwiązać.

Jak daleko latają balony z helem?

Balony z helem, mogą być atrakcją wielu okazji np.: ślubów czy wesel. Wypuszczane w dużej ilości, zachwycą każdego gościa. Należy jednak pamiętać, że takie balony mogą odfrunąć nawet do 8km. Jeżeli miejsce wypuszczania balonów znajduje się w pobliżu czynnego lotniska cywilnego lub wojskowego należy  zgłosić to do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Więcej informacji oraz mapa rejonów: TUTAJ 

 

Zaczarowany Balon oferuje wypuszczanie balonów z helem, wyłącznie z serii ECO Ballons. 

ZACZAROWANE BALONY Z HELEM 

Balony do naszego sklepu sprowadzamy od polskich i europejskich producentów. Dzięki czemu są bardziej odporne na uszkodzenia i po napełnieniu helem, dłużej utrzymują się w powietrzu. 

Ile kosztują nasze „helowe balony”?

Każdy balon lateksowy, uszczelniamy żelem Hi-Float, przedłużając jego żywotność z kilku godzin nawet do 48h. Wyjątek stanowią balony lateksowe z fabrycznie umieszczonym konfetti w środku. Balony foliowe nie wymagają dodatkowego uszczelniania. Do balonów z helem dołączamy wstążkę o długości 2m w dobranym kolorze.   


Jakie  są opcje dostawy balonów z helem?

Balony z helem (na zamówienie, poczta balonowa) dostarczamy osobiście, opcja „ dowóz Zaczarowany Balon” na terenie Łodzi (koszt 15zł, od 299zł dowóz BEZPŁATNY). Termin i czas dostawy prosimy wpisać w uwagach do zamówienia lub skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

 

Bukiety balonowe

Chcesz, sprawić uśmiech na twarzy drugiej osoby, robiąc jej balonową niespodziankę albo ozdobić wnętrze balonowym bukietem? W ofercie nie znalazłeś interesujących Ciebie produktów lub nie możesz dobrać odpowiednich balonów?

Nie ma problemów! Skontaktuj się z Nami! Na pewno pomożemy w doborze odpowiednich balonów dostosowanych do okazji i budżetu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl